Крилаті Конкурси

На конкурс „Що би ви могли розповісти малому Тарасові Шевченку, якби раптом його зустріли?” надійшло кілька листів...


„Крилаті” вітають переможця цього конкурсу –нашого найпершого дописувача
Грюндіха Петра з міста Тернополя (№ 001)!

Зустріч із малим Тарасом Шевченком

      Літо. Теплий червневий вечір сповив весь Тернопіль. Я вже збирався йти додому відпочивати від іще одного чудово проведеного дня...
Аж тут у дворі я побачив хлопця, який пильно дивився на захід сонця.
— Привіт, - привітався я.
— Привіт, - несміливо відповів хлопець.
— Тарасе, це ти?! – захоплено вигукнув я.
— Звідки ти мене знаєш? – здивувався він.
— Та так...
— Скажи, будь ласка, де це я опинився?
— Ти зараз у місті Тернополі, яке знаходиться в західній частині Незалежної Соборної України. Через наше місто протікає річка Серет, на якій утворено прекрасний став, який є окрасою міста. По ставу курсує катер, який перевозить людей, а також є плаваючий фонтан. Тернопільщина багата на працьовитих і талановитих людей, яким не байдужа доля нашої України. У нас є багато дитячих садочків і шкіл. Я навчаюся у школі №22. У нас є також багато парків і скверів, які прикрашають місто і роблять його ще красивішим.
Тернопілля багате на історичні й архітектурні пам”ятки, замки і палаци: Вишневецький палац, Збаразький, Бережанський та багато інших замків. Славиться на всю Україну Почаївська лавра і Зарваницький духовний центр.
     На Борщівщині є багато карстових печер: Кришталева, Угринь, Джуринська, Озерна, Млинки, Вертеба, Оптимістична, які ми недавно відвідували усім класом і переконалися у їх красі.
— Безмежно вдячний, ти мені дуже допоміг.
Аж тут знявся шалений вихор, підхопив Тараса і зник. Я не міг повірити сам собі, що розмовляв з Тарасом Шевченком, який в його майбутньому стане великим поетом і художником.


Також про свою зустріч із Тарасом Шевченком написала
Сулима Оля із міста Києва (№ 010)

Що б я розказала Тарасу Шевченку...

      Поети завжди описували красу України і бажали розцвісти нашій крилатій Батьківщині. Так само ще змалку описував її красу і Тарас Григорович Шевченко. Багато років пройшло, але його поеми читають і дорослі й малі, і українці, й іноземці.

      Якби я зустріла Великого поета, то розповіла б усе про нашу Вітчизну. В його часи було гірко і страшно, але він не боявся. Тож я думаю, що йому буде соромно за нас, адже ми засмічуємо нашу країну і нашу мову. Хоч ми вже не бідна держава, і люди не гинуть від рук катів.

      Я думаю, що він би відповів мені так:

— Любіть державу рідну! Це ж ваш дім, гніздо тепленьке... У мене за вас душа болить. Як так безсовісно можна жити? Чому у серці вашім темнота безпросвітна? Про красу країни треба дбати і тоді ми всі із гордістю зможемо сказати: яка красива в нас держава, вона в нас вільна й величава!

      Любіть Україну!

 


Останні числа:

 

 
Copyright © Спілка Української Молоді, 2007-2022; Пишіть нам!
З нами товаришують:
cym.org - Спілка Української Молоді   kazka.in.ua - Українська казка   Наші дітки   Мамабум Музей книги і друкарства України
  Хутір Савки - етнографічний музей    Ути-пути! Киевский семейный портал: все для детей и родителей! Pelican-shop.com.ua BABIK журнал «Пространство и Время»